هدیه تبلیغاتی

اگر شما از آن دست صاحبان مشاغلی هستید که به مشتریان خود اهمیت می دهید و قصد حفظ آن ها را دارید ایجاد یک تجربه لذت بخش برای آن ها مطمئنا باید از الویت های شما باشد. بدیهی است که ارائه خدمات حرفه ای کاری، مهم ترین بخش در ایجاد تجربه ی لذت بخش برای مشتری است؛ اما همیشه باید در حفظ مشتری خلاقانه رفتار کنید . اگر  مشتری از خدمات شما راضی است و قصد شما تداوم این رضایت است، به فکر چاره باشید. هدیه تبلیغاتی خلاقانه یکی از موثرترین راه ها برای استحکام بخشیدن به پل ارتباطی شما با مشتری تان می باشند.

تجربه مشتری

بدون شک شما مدیر خلاق و باهوشی هستید و در دنیای بازاریابی نوین با پدیده “تجربه مشتری” آشنایی دارید. طبق تحقیقاتی که در مارکت های بزرگ صورت گرفته و گزارشی که در مجله فوربس۲  منتشر شده است،  از شرکت ها خواسته شد تا فرصت های استثنایی خود را را در مارکت مربوطه خودشان بیان کنند و بیشترین پاسخی که دریافت شد “تجربه مشتری” بود.

 

تجربه مشتری

تجربه مشتری

 

تجربه مشتری چیست؟

تجربه مشتری مجموعه تعاملاتِ میان مشتری و برند و یا یک سازمان در روابط کاری است. این مفهوم در واقع بخش جدایی‌ناپذیری از مدیریت ارتباط با مشتری است و چنانچه مشتری از این روابط راضی باشد و به اصلاح تجربه ای لذت بخش داشته باشد، منجر به ایجاد آگاهی و وفاداریِ مشتری خواهد شد.

اما چگونه می توان این تجربه لذت بخش را ایجاد کرد؟

 • چشم انداز سازمان خود را در ایجاد تجربه مشتری مشخص کنید
 • مشتریان خود را بشناسید
 • در پی دستیابی به روابط صمیمانه با مشتری خود باشید
 • بازخورد مشتریان را در ارتباط با خدمات ارائه شده بسنجید
 • قدردانی را فراموش نکنید

 

 در یک کلام: اگر رضایت مشتری تان را جلب نکنید او دست دست خواهد رفت و به راحتی برند دیگری را برای خدمات و کالاهای مورد نیازش انتخاب می کند.

 

هدایای تبلیغاتی؛ ایجاد تجربه ی لذت بخش

یکی از بهترین و پرطرفدار ترین راه های ایجاد یک تجربه لذت بخش در مشتری، هدایای ترویجی یا به اصطلاح هدایای تبلیغاتی هستند. آمار مارکت های بزرگ دنیا نشان م یدهند که هدایای تبلیغاتی از تاثیر گذار ترین روش های تبلیغات هستند. گروه خاصی از افراد مخاطب این نوع از تبلیغات هستند؛ و از آن جا که اگر هدیه شما مناسب و کارآمد باشد آن را چند ماه یا حتی سال ها حفظ و استفاده می کنند و تبلیغات شما حالتی مستمر پیدا خواهد کرد.

اما این به این معنا نیست نیست که لوگوی خودتان را روی هر نوع کالایی بچسبانید و از آن به عنوان هدیه تبلیغاتی استفاده کنید. که البته برای تان گران تمام خواهد شد. زیرا تبلیغات به این صورت نه تنها سودی ندارد بلکه تبدیل به یک ضدتبلیغ می شود و مشتری خود را از دست خواهید داد.

 

هدایای شما باید کارآمد، زیبا، با طراحی خوب، با کیفیت بالا، مطلوب و مرغوب باشند.

 

نکات مهم درباره هدیه تبلیغاتی

اما برای اینکه بتوانید این تجربه ی دریافت هدیه را برای مشتری تان لذت بخش کنید باید به برخی نکات توجه داشته باشید :

 1. هدیه ی شما باید نماینده شرکت تان باشد. آن را شخصی سازی کنید. می توانید با قرار دادن تصویر لوگو یا استفاده از رنگ سازمانی تان این شرط را عملی کنید. تا فرد دریافت کننده هر بار که هدیه را دید به یاد شما بی افتد.

 

 1. هدایایی انتخاب کنید که کاربردی و ارزنده باشند.

یقینا تمایلی ندارید هدیه ای که به افراد منتخب می دهید به باد فراموشی سپرده شوند و یا به شخص دیگری داده شود. پس در انتخاب هدایا دقت کنید.

 

 1. خاص و جذاب بودن هدیه را در نظر بگیرید.

جذابیت هدیه فاکتور مهمی است به منظور جلب توجه مخاطب. از کالا های تکراری که همه ی شرکت ها از ان استفاده می کنند بپرهیزید. مطمئنا مشتری شما ده ها فلش با لوگو های متفاوت در کشوی میز خود دارد!

 

 1. هدیه ای که می دهید سخنگوی سازمان شماست . پس هدیه ای انتخاب کنید که زیبا، کارآمد، با کیفیت و اصیل باشد.

اگر کالایی که انتخاب می کنید بعنوان هدیه از کیفیت پایینی برخوردار باشد یک ضد تبلیغ اساسی برای برند شما خواهد بود.

 

 1. توجه داشته باشید که اگر هدیه ی شما بسته بندی مناسبی داشته باشد. نحوه ی ارائه ی هدیه اگر خوب و بد باشد به طور مستقیم بر کیفیت آن کالا تاثیر می گذارد

تصور کنید شرکتی به عنوان هدیه به یکی از مدیران شرکت مشتری خود سکه ای طلا هدیه بدهد. اما آن هدیه را بدون بسته بندی ای درخورد به دست وی بسپارد. از لحاظ بصری آن سکه فرقی با یک سکه ۵ تومانی نخواهد داشت. پس برای برند خود احترام بگذارید و حتما تمام مراحل ارائه و تحویل هدیه را با جزییات در نظر بگیرید.

 

 1. خلاقیت را ضمیمه کار کنید

شرکت ها و مجموعه های زیادی هستند که در این زمینه حرفه ای عمل می کنند. می توانید به آن ها بسپارید تا تحت نظر شما بهترین ها طراحی و اماده و برای مشتری ارسال شوند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *