داستان کلوت

کلوت
کلوت

داستان کلوت

کلوت، عنوان سازمانی است که از سال ۱۳۹۲ در زمینه صنایع دستی ایران فعالیت می­ کند. ماموریت کلوت ایجاد ارزش از طریق بازرگانی محصولات و خدمات صنایع دستی کشور به کلیه سازمان های دولتی، خصوصی، اشخاص حقیقی و حقوقی با الویت گردشگران داخلی و خارجی است.

کلوت علاوه بر مسئولیت های حرفه ­ای که برای خویش قائل است، نسبت به این عرصه و فعالان آن نیز احساس مسئولیت اجتماعی می نماید.

متاسفانه در کشور ما، مردم عمده صنایع دستی کشور را نمی شناسند و در عین حال ظرفیت های فوق العاده صنایع دستی ایران هرگز آنقدر که شایسته است، معرفی و بازاریابی نشده است. به نظر می رسد، نوعی نهضت و تلاش مجدانه برای عبور از این چالش ها مورد نیاز است. به دلیل وضعیت اقتصادی نه چندان مناسب حاکم بر صنایع دستی در ایران، برخی از هنر های دستی به تعداد انگشتان یک دست هم هنرمند فعال ندارند. از این رو کلوت سعی بر این دارد که حلقه مفقوده این صنعت یعنی بازاریابی، توزیع و فروش باشد.

کمپین “میراث مان، هدیه به تو”

همه ساله بخصوص در روزهای پایانی سال میلیاردها تومان صرف تولید و تامین هدایای تبلیغاتی می شود. حال اگر بخشی از این درآمد، حتی شاید تنها ۲۰% به سمت صنایع دستی ایران گسیل شود، چه روی خواهد داد؟

مهمترین مزایای صنایع دستی ایران به عنوان هدایای تبلیغاتی، عبارتند از:

– تنوع فوق العاده از حیث ماهیت و قیمت

– امکان سفارشی سازی بر اساس نیاز مشتری

– ارزش مادی و معنوی بیش از هزینه های پرداختی

– حس خوشایند دریافت کنندگان به دلیل تمایز با عمده هدایای دریافتی

بازار هدف این کمپین سازمانهای خصوصی، دولتی، همایش ها ، مراسم و …. است. ما قصد داریم به کمک افرادی که قلبشان برای حفظ میراث سرزمین مادری می تپد به یاری اقتصاد این صنعت بیاییم.